Haber
07 Ocak 2018 ( 100 izlenme )

ANNENİZE NE KADAR DA GÜZEL TEŞEKKÜR ETTİNİZ

1 YAŞINIZDA Seni sütüyle, yetmedi elleriyle besledi, sinesinden indirmedi, sen geceler boyu ağlayıp uyutmayarak ona teşekkür ettin.

2 YAŞINIZDA sana yürümeyi öğretti; sen arkana bile bakmadan odadan çıkıp, kendini aratarak ona teşekkür ettin.

3 YAŞINIZDA sana özenle yemekler hazırladı,sen tabağını dökerek ona teşekkür ettin.

4 YAŞINIZDA eline rengarenk kalemler verdi, sen evde bütün duvarları, kapıları,parkeleri çizerek ona teşekkür ettin.

5 YAŞINIZDA sana tertemiz şirin kıyafetler giydirdi, sen çamurlara bulanarak ona teşekkür ettin.

7 YAŞINIZDA okula kadar seninle yürüdü, sen “Gitmiycem işte” diye bağıra bağıra ona teşekür ettin.

9 YAŞINIZDA sana bir top aldı, sen komşunun camını kırdın ve onu masrafa soktun, komşudan özür dilemesine sebep olarak ona teşekkür ettin.

11 YAŞINIZDA seni arkadaşlarınla beraber sinemaya götürdü, sen “bizimle oturma” diyerek ona teşekkür ettin.

12 YAŞINIZDA sana bazı tv programlarını ve kanallarını yasakladı, seyretmeni istemedi,sen o evde yokken hepsini izleyerek ona teşekkür ettin.

15 YAŞINIZDA seni yaz kampına veya arkadaşlarınla hafta sonu geçirmeye gittin, sen ise onu aramadın, meraklandırarak, endişelendirerek ona teşekkür ettin.

17 YAŞINIZDA sana akşam arkadaşlarınla dışarı çıkma izni verdi, sen sabaha karşı eve dönerek ona teşekkür ettin.

19 YAŞINIZDA okul masraflarınızı karşıladı, seni arabayla okula götürdü,getirdi ve eşyalarınız taşıdı, sen arkadaşların alay edecek diye okul kapısında azarlayarak ona teşekkür ettin.

21 YAŞINIZDA sana hayat ve gelecekle ilgili nasihat vermek istedi, sen ona “Ben senin gibi olamayacağım” diyerek ona teşekkür ettin.

22 YAŞINIZDA sana mezuniyet töreninde gururla sarıldı, aynı gün arkadaşlarınla tatile çıkarak ona teşekkür ettin.

24 YAŞINIZDA evlenmeyi düşündüğünü biri olduğunu söylediğinde, tanışmak istedi,”Henüz erken zamanını var” diye tersleyerek ona teşekkür ettin.

25 YAŞINIZDA bütütndüğün masraflarını karşıladı, senin için hem mutlu oldu, hem çok duygulandı, sen sanki her şeyi yapmaya mecburmuş gibi davranarak ona teşekkür ettin.

30 YAŞINIZDA sana bebek bakımı hakkında tavsiye vermek istedi,”Artık bunlar ilkel yöntemler” deyip kalbini kırarak ona teşekkür ettin.

40 YAŞINIZDAYKEN seni arayıp kardeşinin doğum gününü hatırlattı, “Anne, şimdi sırası mı, çok işim var”” diyerek ona teşekkür ettin.

50 YAŞINIZDA o çok hastalandı, hafta sonunda onu görmeye gittiğinde mutlu oldu, ona yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek ona teşekkür ettin.

Sonra bir gün… bir ses, bir haber, O gitti, hayatını kaybetti. O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa kalbinize bir yıldırım gibi düştü… Söylediği her kırıcı söz, vicdan azabı olarak kalbini kapladı…

Ve bir hikaye… Evin telefonu sabaha karşı çaldı, uyku sersemi telefonu açtı adam. Telefondaki annesiydi, şaşırdı, bir şey mi oldu diye meraklandı.

-Ne oldu anne, diye sordu. Annesi cevap verdi. -Nasılsın oğlum, iyi misin? Oğlu anlam veremedi, ne diyorsun anne bir şey mi oldu niye aradın. Annesi – yok oğlum, bir şey olmadı, sadece sesini duymak istedim. dedi.

Oğlu biraz kızdı, -Anne! bu saate aranız mı, sabahın körü. Yarın arasaydın ya. Annesi üzüldü, – Rahatsız mı ettim oğlum? dedi. Oğlu da gece yarısı uyandırılmanın sersemliği içinde “Evet” deyiverdi.

Annesi de, “30 sene önce sende beni bu saatte rahatsız etmiştin oğlum, doğum günün kutlu olsun.” dedi…

Eğer hala anneniz sizinleyse, şimdi onu her zamankinden daha çok sevin. Kıymetini kaybetmeden bilin…

Bunlar da İlginizi Çekebilir