Haber
17 Mart 2018 ( 221 izlenme )

ANNESİNİN DİLİNİ KOPARAN EVLAT

Vaktiyle evladını terbiye edemeyen bir ana cezasını dilini kaybetmekle çeker.Üç beş yaşına gelen bir çocuk komşusunun yumurtasını çalıp annesine getirir.

 Haram helal bilmeyen cahil ana yumurtayı çocuğun elinden alır ve çocuğuna bir aferin çeker ve benim akıllı oğlum aferin diyerek çocuğun başını okşar.Çocuk artık her gün veya gün aşırı komşularının yumurtalarını eve çekmeye başlar.bir gün böyle iki gün böyle derken senler çabuk geçer.

Çocuk yaşına göre hırsızlığıda ilerletir. Yumurtadan tavuğa tavuktan horoza horozdan koyuna kuzuya derken bir haramzade olur.Eski zamanın çocuğu muhitinin çevresinin bir numaralı eşkiyalarından olur.hısızlıklar cinayetler derken bir gün cinayet işler.idama mahkum olur.

Oğlunun idam haberini dinleyen ana mahkeme salonunda feryadı basar.saçını başını yolar.aman hakim bey biricik oğlumu bana bağışla benim ondan başka kimsem yok der.eşkiyaya sorarlar son bir arzun varmı diye tek bir dileğim var sevgili anacığımın dilini öpmekistiyorum der.
mahkumun dileği yerine getirilmek üzere annesi yanına getirilir.benim sevgili oğlum dilimi son bir defa öp bakayım diyerek dilini uzatır.

Eşkiya evlat anasının dilini iki dişin arasına alır öyle ısırırki dişler dili makas gibi keser.dil patlar yere düşer.
orada bulunanlar vah vah ne olacak eşkiya evlat bunca cinayetler yetmiyomuş gibi birde annesinin dilini kopardı derler.idam mahkumu genç

Ey burada toplalnan insanlar boş yere konuşmayınız.benim burda idama mahkum oluşum o kopardığım dildendir der. herkes hayratle sonunu dinler.
Genç mahkum devam eder:Ben çocukluğumda komşumun yumurtasını çalıp getirdiğimde annem bana aferin çekti.

Yumurtayı alıp başımı okşadı.Eğer o zaman beni terbiye edip menetseydi.Bu gün bu ölüm cezası bana gelmiyecekti dedi.

PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN

Bunlar da İlginizi Çekebilir