Haber
14 Ocak 2018 ( 447 izlenme )

Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş.

Kaynanasının 60 tane hayvanı varmış ama Gelin kaynanaya bunu söylemekten çekinmiş çünkü kaynanası onun yoğurttan bile yemesine izin vermezmiş.Sonunda gelin düşünmüş ve kedi kesip yemeye karar vermiş.

Dışarı çıkmış bir kedi bulmuş karşı evin gelini görmüş yanına gelmiş.Ne yaptığını sormuş hamile gelin olanları ona anlatmış et aş erdiğini karşı evin gelinine söylemiş.

Evin gelini benim kayın pederim hacda onun bir sürü hayvanı var bir tanesini kesip sana yedirsem hiç bir şey Anlamaz demiş ve bu böylede olmuş karşı evin gelini hamile gelin için hayvan kestirmiş ve etini hamile geline yedirmiş.Neyse günler geçmiş kayın pederi hacdan gelmiş ve direkt gelinin yakasına yapışmış.

Sen bu dünyada nasıl bir iyilik yaptın ne gibi büyük bir amel işledin ki hacda seni kabeyi 7 defa tavaf ederken gördüm hatta sen olduğuna inanmadım eteğinin ucunu kestim demiş.

Gelin koşa koşa gitmiş ve eteğine bakmış eteği gerçekten kesikmiş.Yani hamile bir kadına istediğini yedirmek hacca gitmek kadar sevapmış. Hamile insanların gözüne bile bile yicekleri sokan ve önemsemeyen insanlar ne kadar büyük vebal aldıklarının farkına varırlar umarım.!!!

Bunlar da İlginizi Çekebilir