Haber
30 Aralık 2017 ( 155 izlenme )

Bu Haberi Okuyunca Çorabınıza Acı Biber Dökecekseniz

Eğer acı biberi sadece sofralarda kullanıyorsanız artık biberlere daha farklı bir gözle bakacaksınız.
Karıncalar için arnavut biberi

Eğer evinizde karınca istilası yaşanıyorsa çare arnavut biberi olabilir. Karınca ya da haşerelerin olduğu bölgeye acı arnavut biberi dökerseniz bu sorunu çözmüş olursunuz.

Çamaşırların rengini açmak için karabiber

Renklilerle beyazları ayrı ayrı atma derdini bitirebilecek bir formül. Çamaşırlarınıza bir çay kaşığı karabiber atarsanız koyu renk çamaşırlarınızın rengi beyazlara bulaşmayacaktır.

Çoraplara kırmızı biber

Kışın ayaklarınız çok üşüyorsa çorabınıza bir miktar kırmızıb pul biber dökün.

Baş ağrısını giderir

Zeytinyağı ile pul biberi karıştırıp şakaklarınıza sürerseniz tansiyonunuz dengelenir. Bu formül ayrıca alerjiye bağlı baş ağrısını da gideriyor.

Cilt problemlerini yatıştırır

Karabiber ve zeytinyağını karıştırarak egzama ve döküntü gibi cilt problemlerini yatıştırabilirsiniz. Sivilcelerinizden kurtulmak için ise çekilmemiş karabiber tanelerini suyun içinde ezdikten sonra sivilcelere sürebilirsiniz.

Kabızlığa iyi gelir

Karabiber ve balı karıştırın. Bu karışıma su ekleyin. Ardından bu karışımı ısıtıp için. Bu karışım kabızlık problemiyle baş edecektir.

Soğuk algınlığına iyi gelir

Soğuk algınlığı tedavisinde karabiberin etkili olduğu bilinen bir gerçek. Kaynayan suya bir miktar karabiber ekleyip içerseniz sinüslerinizin açılmasına yardımcı olur ve nasal yollarınızı rahatlatır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir