Haber
26 Mart 2018 ( 134 izlenme )

Bu Yöntem Kanseri Aç Bırakıp Diyabeti Tersine Döndürüyor !

Popüler inancın aksine hiç yağsız ya da az yağlı diyetler sizin için o kadar da iyi değildir. Yakın zamanda bazı konvansiyonel kardiyologlar, iyi bir kardiyovasküler sisteme sahip olmak için sağlıklı yağlara ihtiyaç olduğunu belirtmektedirler.

Tıkanmış damar ve kalp krizinin ana nedeni olarak kolesterol efsanesini reddettiler. Ayrıca statin ilaçları, vücuttaki kolesterol seviyelerini düşürmek için kullanılan ilaçlarla ilgili tehlikelerle ilgili uyarıda bulundular. Gerçek şu ki beyin ve sinir sistemi dokusu, düzgün bir sistemi yeniden inşa etmek ve bunu korumak için kolesterol ve benzeri yağları gerektirir. Çalışmaların kolesterol düşürücü statin kullanıcılarının Alzheimer de dahil olmak üzere çeşitli demans hastalıkları oranında artış olduğunun yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Cilt kolesterolu, karaciğerdeki UVB güneş ışığının maruz kaldığı D3 vitamini dönüşüm sürecini başlatır.

Son araştırmalar, yüksek yağ içerikli bir diyetin agresif  kanserleri tersine çevirebileceğini göstermiştir. Elbette ilaç endüstrisinin kanserle ilgili tüm gerçekleri açığa vurmasını beklemeyin. Gerçekten tedavi edemeyen, ancak cerrahi müdahale, radyasyon ve kemoterapi ile öldürmeyi sürdürmeye devam eden, patentlenebilen ilaçları incelemek için fon almaya ihtiyaç duyuyorlar.

Yüksek yağlı Ketojenik diyet – Güvenilir ve Gerçek

Bu diyetle ilgili en iyi anekdot kanseri tersine çevirmesi, eski bir dünya halter şampiyonu, eğitmeni ve başarılı bir işletme sahibi olan Dr. Fred Hatfield’i kapsıyor.

Dr. Hatfield e agresif, metastatik bir kanser teşhisi kondu. Ömrü üç ay kaldı ve aynı teşhis üç doktor tarafından doğrulandı. Kendisi hastalık hakkında biraz araştırma yapmaya karar verdi ve alternatif bir tedavi vaat eden ketojenik diyetle bu şekilde karşılaştı.

Güney Florida Üniversitesi’nden bir metabolik araştırmacı olan Dr. Dominic D’Agostino, yüksek oranda karbonhidrat içermeyen glikoz diyetlerine maruz bırakılmış kanserli farelerin kanseri tersine çevirdiğini ve kemoterapi ile kıyaslandığında daha etkili bir şekilde iyileştiğini buldu. Bu çalışma çok fazla bir şey söylemiyor olabilir, ancak Hatfield bunu denemeye karar verdi.

Şekeri ve karbonhidratları tüketmeyi bıraktı ve ucuz trans yağ, margarin benzerleri gibi doymuş yağlar yerine, hayvansal, tereyağı ve sızma zeytinyağı benzerleri faydalı yağları yemeye başladı.

İyi / yararlı yağların en iyi kaynaklarından bazıları zeytin yağı, kenevir yağları, tereyağı, yumurta ve hindistancevizi yağını içerir. Bu diyetten birkaç ay sonra Hatfield in kanseri vücudundan temizlendi. Bir yıl sonra eski sağlığına kavuştu.

Dr. D’Agostino, kanseri tersine çevirmek için ketojenik bir diyet kullanan birçok hastayla konuştu. En önemlisi, inandılar ve başardılar !

Kanser hücreleri normal hücrelerin metabolizma için kullandıkları oksijenden yoksun oldukları için gelişmek için glikoz kullanırlar. Vücudun hücreleri glikozdan yoksun olduğunda, iyi yağlar, enerji veren ketonlara dönüştürülen yağ asitlerini verir.

Hindistan cevizi yağı Alzheimer hastalığını tersine çevirmeyi başarır. Ketonların dönüşümü, daha önce olduğu gibi artık oksijeni metabolize etmeyen beyin hücrelerine enerji verir. Normal hücreler enerji için keton dönüştürmeyi başarır, kanserli hücreler ise bunları kullanamazlar. Bu nedenle, ketonlar için glikoz değiş tokuşu kanser hücrelerini yok eder. Kilo verme istisna olmak üzere, bu diyetle ilgili herhangi bir yan etki olmadığını belirtmek gerekir.

 

Kansere Öldüren Ketojenik Diyet Yemekleri Planları

Ketojenik diyet nedir, Ketojenik diyet nasıl yapılır

Sağlıklı Yağlar:  Tereyağı, hindistancevizi yağı, zeytinyağı, yumurta, avokado, çiğ tohum ve fındık ;

Düşük karbonhidratlı sebzeler:  Brokoli, lahana, karnabahar, kuşkonmaz, ıspanak, kereviz, kara lahana, Brüksel lahanası;

Protein kaynakları  Balık ve deniz ürünleri, fermente süt, çimde beslenen sığır, çimle beslenmiş inek çiğ  sütü, organik otlaklı kümes hayvanları;

Ne yazık ki, kanserli hücrelerin basit şekerlerde başarılı olduğu gerçeğine rağmen, onkologlar bir şekilde bu konuda hastaları bilgilendirmeyi unuturlar! Bunun yerine, hastalara kemoterapi uygulanırken hamur işleri ve dondurma verilir. Öte yandan, alternatif kanser tedavileri, şeker ve basit karbonhidratları dışlayan diyetlere dayanır.

Lütfen bu önemli bilgileri herkesle paylaştığınızdan emin olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir