Haber
30 Nisan 2018 ( 386 izlenme )

Bunu Yapana 2 Bin Lira Destek Herkes Arıyor

Bunu Yapana 2 Bin Lira Destek Herkes Arıyor  İstihdam seferberliğinin 2’nci aşamasında, işsizlerin iş sahibi olması için dört koldan destek verilecek. Geçtiğimiz yıl başlatılan seferberlik ile 2 milyona yakın yeni işçi alımı gerçekleşmişti. Aynı teşvikler bu yıl da artırılarak sürdürülüyor. Üstelik esnafa da uygulanacak.

Personel alana 2 bin lira
Bu yıl yeni eleman alacak işyerlerine verilecek destek arttı. İşçinin tüm prim ve vergilerini devlet karşılayacak. İşçi başına destek 831 liradan başlayıp 2 bin liraya çıkacak.


Geçen yıl her bir artı istihdam için işverene 773 lira ödeme imkanı sağlanmıştı. Bu sene bu rakam en düşük 
 831 lira. Belli sektörlerde prime esas kazançtan ödeme yapılacağı için destek 2 bin lirayı bulacak. Meslek kursları ve işbaşı eğitim programları 6 aya kadar çıkacak.

DESTEKLER ARTTI Bu yıl küçük esnaf için de önemli bir destek getirildi. Küçük esnaf ise yeni eleman aldığında bu elemanın tüm maaş ve primlerini 6 ay boyunca devlet ödeyecek. Personel alana her yeni istihdam için en az 831 lira verilecek Esnafa alacağı personel için ‘1 ay senden 1 ay bizden’ denilecek Bazı alanlarda destek tutarı 2 bin lirayı aşacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir