Haber
17 Ocak 2018 ( 892 izlenme )

Devamını Oku..

Bu sefer çok fenası geliyor


Meteoroloji İstanbul’daki hava durumuyla ilgili tarih verdi.

Meteoroloji’den son gelen açıklamaya göre İstanbul başta olmak üzere 20 Ocak’tan sonra “Yurdun büyük kısmında şiddetli kar yağışı gerçekleşecek ve günlerce devam edecek” denildi.

Meteoroloji’den yeni açıklama
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hava durumu raporları gelmeye devam ediyor. Yapılan son uyarıya göre “Özellikle sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor” denildi.

20 Ocak’tan sonra günlerce devam edecek kar geliyor
İstanbul’da kar küreme ve tuzlama araçlarını yol kenarında gören vatandaşların özellikle en çok merak ettiği soruların başında “İstanbul’a kar ne zaman yağacak?” sorusu geldi. Meteoroloji’den gelen açıklamaya göre başta İstanbul olmak üzere 20 Ocak’tan sonra “Yurdun büyük kısmında şiddetli kar yağışı gerçekleşecek ve günlerce devam edecek” denildi.

İç ve Doğu Anadolu’ya buzlanma ve don uyarısı
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri ile zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Tokat ile gece saatlerinden sonra İzmir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile İzmir çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Türkiye geneli hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, zamanla kuzeybatı kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji’den alınan verileren göre önümüzdeki dört günde yurt genelindeki hava durumu (16-Ocak’tan 20 Ocak’a kadar)

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 2

İstanbul: Parçalı bulutlu 7

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 10

Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu 15

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 18

Samsun: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 7

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

Erzurum: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif kar yağışlı 0

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 11

Bunlar da İlginizi Çekebilir