Haber
20 Nisan 2018 ( 301 izlenme )

İnanılır Gibi Değil !Bebeğinizi öperken bir kez daha düşünün.

Aman Dikkat Edin !

Birkaç günlük bebeğini bir virüs yüzünden kaybeden acılı anne yaşadıklarını anlattı ve diğer aileleri uyardı. Doktorlar 18 günlük bebeğin virüsü öpücük yoluyla kaptığını düşünüyor.

18 Temmuz sabahı Facebook hesabından bebeğinin menenjitle savaşını kaybettiğini duyuran Nicole Sifrit, sadece 18 gün yaşamasına rağmen kızı Mariana’nın hikayesinin diğer bebeklerin hayatını kurtaracağını söyledi.

1 Temmuz’da dünyaya gelen Mariana doğumundan birkaç gün sonra yemek yemeyip tepki vermemeye başlayınca ailesi bir problem olduğunu anladı. Acilen hastaneye götürüldüğünde ölümcül menenjit virüsü kaptığı ortaya çıktı.

Mirror’ın haberine göre talihsiz bebek korkunç virüsü, uçuğu olan birinin öpücüğünden kapmıştı ancak annesi ve babasına yapılan testlerde virüsü onların taşımadığı anlaşıldı. Yüksek ihtimalle bebeği ziyarete gelen birinden bulaşmıştı.

Daha önce de pek çok vakada görüldüğü üzere herpes virüsü özellikle yeni doğmuş bebeklerde ölümcül olabiliyor ve herpes virüsünün bulaşması için görünür bir uçuk olmasına gerek yok. Virüsün taşınması yeterli. Bu yüzden uzmanlar bebeklerin öpülmemesi konusunda sürekli uyarıyor.

Ne yazık ki Nicole, kızını kaybetmeden önce bir öpücüğün ölümcül olabileceğini bilmiyordu. Mariana’nın durumu iki saatte ağırlaştı, nefes almamaya başladı ve organları bir bir iflas etti. Menenjitle savaşını birkaç saat içinde kaybetti.

LÜTFEN BU HABERİ HERKESLE PAYLAŞALIM.

kaynak :egazetesuper

Bunlar da İlginizi Çekebilir