Haber
08 Nisan 2018 ( 30 izlenme )

Muhammed bin Selman’ın imamı kumar masasında!

Reformist prensin girişimleri meyvesini vermeye başladı… Kutsal topraklarda iskambil şampiyonası düzenlendi. Şampiyonada, ülkenin ilk siyahi kabe imamı olan Kelbani de elinde iskambil kağıtlarıyla göründü.

Suudi Arabistan’da gerçekleşen İskambil Şampiyonası, Arap Futbol Federasyonları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Suudi Arabistan Spor İdaresi Başkanı olan Turki Al eş Şeyh’in girişimiyle Riyad’da düzenlendi.

Apex Sergi ve Konferans Merkezinde düzenlenen şampiyonada toplam 4112 sporcu sözde “büyük ödül” için yarıştı.

Milli Gazete’nin haberine göre, Şampiyonada iskambil kâğıdı oyunu sonunda dereceye giren sporculardan birinciye 500 bin, ikinciye 250 bin, üçüncüye 150 bin ve son olarak dördüncüye 100 bin Suudi Riyali ödül verilecek.

Suudi Arabistan topraklarında bu tür oyunların düzenlenmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da reform çalışmaları yürüten Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman’a eleştiriler yöneltildi.

Suudi Arabistan’da ilk kez Kabe imamı olarak tayin olunan siyah tenli İmam Adil el Kelbani de İskambil Şampiyonasına katıldı. Kelbani’nin oyun masasında elinde kâğıtlarla fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması da tepkilere neden oldu.

Ülkede gölge kral olarak anılan ABD ve Siyonist kuklası Muhammed bin Selman, bir süredir Suudi Arabistan’ın çehresini değiştirecek ve ülkede dini anlayışta ciddi değişmelere neden olacak reform çalışmaları yürütüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir