Haber
16 Mart 2018 ( 279 izlenme )

Namaz ile gelen şifa (muhteşem hikaye)

Veremli bir hasta çocuğu, doktora götürüyorlar. Tahlilden sonra veremin dördüncü devresi görülüyor. Babasına “Amca bunu köyüne götür döşeğinde rahatça ölsün” diyorlar.

Köye dönüyorlar. Köyün yaşlılarından biri bu çocuğa diyor ki: “Oğlum kabirde ilk sual namazdır. Namazını kıl ve kazalarını da boş zamanlarında kıl”
Ve çocuk vakit namazları ile boş zamanlarında da kaza namazlarını kılıyor. Akciğerdeki zarlarda barınan mikrop vücut hareketleriyle ölür. Çocuk kazaları da kılmaya başlayınca iştahı da açılıyor iki ay geçiyor ve kendisinin iyileştiğini hissediyor.

Gene istanbul’a gidip aynı doktora muayene oluyor. Doktorlar şaşırıyor bakıyorlar ki verem mikrobu ortadan kalkmış! Yerinde beyaz kireç şeklinde bir leke var. Çocuğa nasıl tedavi olduğunu hayretle soruyorlar. Nasıl oluyor bu işler? Namazdaki hareketler akciğerdeki mikrobun faaliyetini önlüyor.

Diyelim ki mikrop vücuda girdi. Karaciğere sinyal gidiyor. “Bende verem mikrobu var. Daha özel hücre imal et” diyor. Ve karaciğer normal hücrelerin 6 misli hücre imal ediyor. Bu hücre mikrobu yutuyor ama hazmedemiyor. Ne olacak? Diğer hücreler onun etrafında kalsiyumla hava boşluğunu örüyorlar. Hava boşluğu kalkıyor. Verem mikrobu o hücrenin içinde havasız kalıyor ve ölüyor ve film çekilince o mikrop beyaz kireç şeklinde görünüyor. Tıbbi açıklaması budur.

Suphanallah yüce Allah’u Teala neye kadir nerde şifa olduğunu biz bilmiyoruz nerelerde arıyoruz halbuki şifa neredeymiş

Bunlar da İlginizi Çekebilir