Haber
24 Nisan 2018 ( 296 izlenme )

Salçayı pekmezi böyle saklamak kanser yapıyor

Salçayı pekmezi böyle saklamak kanser yapıyor

Op. Dr. Mehmet Ali Deneme, seminere katılan üyelere kanserin türleri, kanser oluşumuna neden olan etkenler, bu konuda nelere dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verdi.

 

Virüsler, radyasyon ve kimyasallar kanser nedeni Mehmet Ali Deneme, virüsler, radyasyon, kimyasal maddeler gibi birçok şeyin kansere neden olduğunu söyledi.

Deneme, besinlerin sağlıksız koşullarda saklanmasının özellikle salça, pekmez gibi besinlerin boş deterjan ve ilaç kutuları ve plastik kaplarda saklanmasının kansere neden olduğunu, saklama kaplarının gıda saklama kabı olarak kullanılması, plastiğin özelliğinden dolayı uzun süre kalması ve ısıya maruz kalması kanser riskini artırdığını belirtti.

Az posalı beslenme, kanser riskini artırıyor!

Az posalı beslenmenin kanser riskini artırdığını vurgulayan Deneme, kabızlığın bağırsak kanseri riskini birebir artırdığını dile getirdi.Yanlış beslenmenin kansere neden olduğunun altını çizen Deneme, sebze ve meyve tüketiminin az olmasının, vitaminden zengin gıdaların tüketilmemesinin kanser oluşumunu artıran faktörler arasında yer aldığını ve tuzun daha az tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir