Haber
09 Temmuz 2018 ( 129 izlenme )

Şok Açıklama Geldi: 27 Temmuz'a Dikkat. Dünya'nın Sonu Mu Geliyor?

27 Temmuz'da gerçekleşecek olan, Kanlı Ay tutulması en çok beklenen gök olaylarından biri. Ancak bu Kanlı Ay Tutulması'nı pek hoş karşılamayanlar da var. Komplo teorisyenleri ve Protestan Hristiyanlar, 27 Temmuz'da gerçekleşecek olan Ay tutulmasın'ın kıyamet alameti olduğunu söylüyor.

Komplo teorisyenleri ve Protestan Hristiyanlar, 27 Temmuz'da gerçekleşecek olan Ay tutulmasından korkuyorlar. Çünkü bu onlar için insanlığın kıyametinin yaklaştığına ve dünyanın sonunun geldiğine dair bir işaret.


Peki yine mi Dünya'nın sonu geliyor? Kanlı Ay tutulması nedir, bilim insanları bu konu hakkında ne türk bir açıklama yapıyor?


27 Temmuz'da gerçekleşecek olayda, Ay'ın rengi tutulma boyunca kırmızıya dönecek. Kanlı Ay Tutulması Dünya'nın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlıkta bırakması ile tam Ay Tutulması'nın yaşandığı zaman gerçekleşir ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünür.

Normalde Ay, Dünya etrafındaki turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 gün içinde de döngüsünü gerçekleştirir. Ay'ın iki döngüsü arasındaki farklar, Ay'ın, Dünya'nın ve Güneş'in Ay yörüngesi sırasında değişen göreli konumu sebebiyle ortaya çıkar.


"Kanlı Ay" sadece Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında gerçekleşebilir. Tutulma gerçekleşirken Dünya, Ay ve Güneş'in arasında kalır ve Güneş'ten Ay'a giden ışığı keser. Böylelikle Ay, Dünya'nın gölgesi ile örtülmüş olur. Fakat bu esnada da Dünya'da Güneş'in doğduğu ve battığı yerlerdeki Güneş ışıkları Ay'ın yüzeyine ulaşır. Böylece Ay kırmızı rengini alır.

Güneş ışığı Ay'ın yüzeyinde yayılarak Ay'a kırmızı bir görüntü verir. Böylece Kanlı Ay Tutulması oluşur ama Ay'ın renginde havanın kirlilik oranının ve bulutların etkisi olabileceğini söyleyelim. 27 Temmuz 2018 Cuma günü gerçekleşecek tutulma, en iyi Afrika'dan ve Avrupa'dan gözlemlenebilecek. Madagaskar ve Orta Doğu ise Kanlı Ay Tutulması'nın en iyi şekilde izlenebileceği yerler olacak.

Bir grup Hristiyan'ın bir araya gelmesi ile oluşan Endtime Ministries topluluğu ise, İncil'de yer alan bazı kehanetlere dayanarak kıyameti bekliyor. Var olan inanca göre son 2000 yılda gerçekleşen bütün "Kanlı Ay Tutulmaları" beraberinde büyük felaketler getirdi. Endtime Ministeries başkanı Irvin Baxter "İncil bize son 2000 yılda gerçekleşen bütün 'Kanlı Ay Tutulmaları'nın büyük felaketlere yol açtığını öğretti. Bu seferki tutulma son 2000 yılın en büyük kehanetlerinden birine sahip. Dünya'yı büyük felaketler bekliyor." diyor.

Tabii ki "Küresel Kaos”u uyandıran YouTube videolarının da etkisini unutmamak gerek. "Kanlı Ay" 27- 28 Temmuz 2018'de ortaya çıkacak ve yaklaşık bir buçuk saat sürecek. Aynı zamanda 21'inci yüzyılın en uzun ay tutulması da olacak. Bakalım insanlar korkularında ve kehanetlerinde gerçekten haklılar mı? Beraber göreceğiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir