Haber
27 Mart 2018 ( 54 izlenme )

Tavuk etinde arsenik ve amonyak çıktı

Tavuk etinde arsenik ve amonyak çıktı : Ve Mühendisler Tavuğu Baştan Yarattı…

Tavuklar arsenikle besleniyor, çamuru ve kiri amonyakla temizleniyor!

Senelerdir hep aynı şeyi duyduk değil mi? Tavuk eti daha sağlıklıdır, hem yağı az hem kolesterolu az. Her yerde boy boy reklamlar, beyaz önlüklü doktorlar televizyon ekranında bize beyaz et öyle sağlıklı böyle faydalı diye ahkam kesiyor. Sağlık için  daha çok tavuk tüketin diye kaç doktor, kaç diyetisyen tavsiyesi duydunuz?

Bir kaç sene evvel bir tanıdığım ile sohbet esnasında kızının adet görmeye başladığını söylediğindeki şaşkınlığımı size anlatamam. Kızı daha o sene ilkokula başlamıştı, nasıl olurdu 7 yaşında bir kız neden adet görsündü ki? Bu bilgi o zamanlar kafamı çok uzun süre kurcaladı.Çok da anlaşılmaz bir sebep sonuç ilişkisi yok aslında sadece beslenmemizin ne denli değiştiğini, hormonlu ve genetiği değiştirilmiş gıdalara hergün bir yenisinin daha eklenmesi elbette en etken sebeplerden biri. Özellikle son 50 yılda soframıza gelen besinlerin hem besleyiciliği çok düştü hem de içlerindeki katkı maddeleri yüzünden de ciddi bir sağlık sorunu teşkil etmeye başladı.

Soframıza gelen tüm fabrikasyon sebze, meyve ve hayvansal gıdalardaki çeşitli pestisit ilaçlar, hormonlar antibiyotikler hepsi bizim vücudumuzda kendine yer buluyor ve bizler doğaldan uzaklaştıkça bedelini hep sağlığımızla ödüyoruz. Bir kere doğal döngüyü bozduk ve şimdi bunu yeni nesillerin sağlığıyla ödemeye başladık bile. Tüm bu gıdalar içinde bir besin var ki sanırım hayvansal gıdalara kıyasladığımızda en büyük sağlık sorunu teşkil eden ve hatta en hor görülen hayvan: Fabrikasyon Tavuk

“Tavuk paketlerinde de aynı sigara gibi sağlık uyarısı olmalı.” Çevre Sağlığı Ofisi, Gıda Güvenliği Komitesi Başkan Vekili, Ian Coghill böyle düşünüyor ve biraz araştırma yapınca kendisine katılmamak elde değil.

Bunlar da İlginizi Çekebilir