Haber
13 Mart 2018 ( 341 izlenme )

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

Tırnak mantarı nasıl geçer? Evet, bu sorun herkesin ortak sorunudur. Peki ya çözüm ? İşte bu yazımızda sizi tırnak mantarını tedavi etmede yardımcı bilgiler vereceğiz.

Tırnak mantarı hiç kimsenin başına gelmesini istemeyeceği bir hastalıktır. Bu hastalığın ne denli kötü olduğunu biliyoruz ve tırnak mantarı hakkında ilaçlar, bitkisel çözüm, belirtileri ve neden olduğu hakkında bildiğimiz her şeyi sizlere aktarmak istiyoruz.

Tırnak Mantarı Neden Olur?
Tırnak mantarı oluşumu genel olarak “kullanıcı hatası” denilen ve tırnak sahibinin yaptığı hatalardan dolayı oluşur. Tırnak mantarının olmasının nedeni genel olarak;

Ayak tırnaklarının üzerine sert bir cismin bastırması Sivri uçlu topuklu ayakkabılar veya tırnağı sıkıştıracak ayakkabılar giymek Tırnakları şekilsiz ve dipten kesmek

Tırnağın şiddetli bir şekilde darbe alması veya zedelenmesi Tırnak mantarı enfeksiyonu denilen bakterinin bulaşması
Ayakların sürekli terlemesine bağlı olarak tırnakların kendi kendine mantar oluşumuna uygun zemin hazırlaması

Yukarıdaki sonuçlardan bazıları kullanıcı hatası olurken bazıları ise istemsizce oluşabilecek durumlardır. Ancak tırnak mantarı olduysanız tedavisi için aşağıdaki yöntemleri uygulamanızda fayda var. Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?
Tırnak mantarı tedavisi için bir kaç yöntem ve uygulama vardır. Bu yöntemler arasında öncelikle tırnak bakımı çok iyi şekilde yapılmakla beraber tırnak mantarına bitkisel çözüm , tırnak mantarı ilacı veya tırnak mantarı ilaçları yapılarak tedavi edilir.

Tırnak mantarı tedavisi için uygulayabileceğiniz bu yöntemleri sizlere detaylı bir şekilde anlatmak için başlıklar halinde ve açıklayıcı bir şekilde yazacağız.

Tırnak Mantarı Belirtileri
Tırnak mantarı sadece ayaklarda oluşan bir şey değil ve ayak mantarı dışında, nadir durumlarda elde bulunan tırnak mantarları ile de karşılaşabilirsiniz.

Ayak mantarı için başlangıcında bir belirti göremezsiniz. Ancak ilerleyen zamanlarda tırnakta kalınlaşma, şekil bozukluğu, tırnak rengi değişimi ve tırnakta ağrı ile tırnak mantarı belirtileri başlar. Bununla beraber tırnağı kesmek de zorlaşacaktır.

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm Tırnak mantarı tedavisi için bitkisel çözüm arayanlara çay ağacı yağı tavsiye edilir. Hem antiseptik hemde antifungal olan bu bitkisel yağ, enfeksiyon sonucu oluşan tırnak mantarını olağan üstü hızlı tedavi eder ve çok iyi sonuçlar çıkartır.

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı çay ağacı yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı Yapılışı:  Yukarıdaki malzemeleri bir fincan içerisinde karıştırın. Sonra bir parça pamuğu bu karışıma batırın ve tırnak mantarı bulunan bölgeye sürün. Bu şekilde 10 dakika kadar pamuğu mantarlı bölgede bekletin.

Bekleme süresi sonunda pamuğu alın ve bölgeyi bir diş fırçası ile fırçalayın. Bu işlemi günde 2 veya 3 kere tekrarlayın. Ancak bu uygulamaya başlamadan önce tırnaklarınızın kısa olmasına özen gösterin.

Tırnak Mantarı Tedavisinde Doğal Çözüm, Malzemeler:, 1 tatlı kaşığı beyaz sirke, 1 tatlı kaşığı sarımsak yağı
Nasıl Yapılır? Yukarıdaki malzemeleri bir fincanda karıştırın ve mantar olan bölgeye uygulayın. Sonrasında bölgeyi bir bandaj ile sarın ve en az 2 saat bekleyin. Eğer mümkünse bu uygulamayı gece yatmadan yapın ve o şekilde sabaha kadar kalmasını sağlayın. Tırnak mantarı geçene kadar bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.Ayak Tırnak Mantarı İlaçları
Tırnak mantarı ilacı , tırnak mantarı tedavisinde uygulanan yöntemler içerisindedir. Tırnak mantarına bitkisel çözümler ile sonuç getiremezseniz tırnak mantarı ilaçları kullanarak tedavi edebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir