Haber
28 Nisan 2018 ( 11 izlenme )

Et Sahtekarları İş Başında! Hayvan Tırnağından İç Organlarına Kadar Her Şey Var

Kırmızı et ve beyaz et iyatlarında yaşanan yükselişle beraber et fiyatları 50 liraya ulaştı. Et fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrasında bazı restaurant ve döner kafelerinde soya kıymanın ve tavuk etinin lohusa şekeri ile renklendirilerek et döner diye satılmaya başlandığı görüldü.

Kırmızı et ve beyaz et fiyatlarında yaşanan artış vatandaşı olduğu kadar işletme sahiplerine de yaramadı. Bazı işletmeler fiyatların yükselmesi sonrasında sahtekarlıklara başvurmaya başladı. Bazı işletmelerin soya kıyması ve tavuk etini lohusa şerbeti ile renklendirerek et döner diye satmaya başladığı ortaya çıktı. Son 2 aydır bu olayın arttığı belirtilirken vatandaşların bilinçsiz bir şekilde renklendirilerek satılan et dönerleri tükettiği belirtildi.

İÇ ORGANLARINDAN TIRNAĞINA KADAR HER ŞEY VAR

Konunun iç yüzüne değinen Memnun Döner Yöneticilerinden Ercan Çiftçi, 7-8 liraya et döner satılmasının mümkün olmadığını ucuz olarak satılan dönerlerin içinde hayvanların iç organları, tırnakları, bağırsakları ve tavuk kırıntıları olduğunu belirtti. yapılan sahtekarlık konusunda vatandaşları uyaran Çiftçi, soya kıyması ve tavuk etine lohusa şekeri ile et rengi verdiklerini söyleyerek ucuz etin döneri olmayacağının altını çizdi. 

‘UCUZ ETİN SORGULANMASI LAZIM’

Açıklamalarına devam eden Çiftçi, bu tür sahtekarlıklara karşı vatandaşın önlem alması gerektiğini belirtirken yapılan denetimlerin sıkı olmasına rağmen bu olayların sık sık görülebildiğini ve vatandaşların ucuz eti sorgulaması gerektiğini söyleyerek vatandaşların sahtekarların kurduğu bu tuzak sonrasında sağlıklarından olmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir