Haber
01 Nisan 2018 ( 312 izlenme )

Türkiye’nin her yerinden Petrol Altın Doğalgaz Fışkırıyor..!

Türkiye’nin her yerinden Petrol Altın Doğalgaz Fışkırıyor..!
İşte doğalgaz, petrol ve altın rezervi tespit edilen noktalar

Sakarya’da özel bir firma tarafından yapılan sondaj çalışmaları sonucu Söğütlü, Serdivan ve Ferizli ilçelerinde 400 ve 450 metre derinlikte doğalgaz bulundu.

silhouette of working oil pumps on sunset background
İstanbul’da faaliyet gösteren bir firma Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nden 6 ay önce Sakarya’da 498 bin dönüm alanda doğalgaz aramak için izin aldı.

Bu izin sonrasında Sakarya genelinde sondaj kuyuları ile doğalgaz aramasına başlandı. Aramalar sonucunda Söğütlü’de 400, Ferizli ve Serdivan’da ise 450 metre derinlikte doğalgaz bulundu.

Firma üç bölgede doğalgaz bulunmasıyla ilgili olarak Sakarya Valiliği’ne bilgi verirken, doğalgaz bulunan bölgelerdeki sondaj yapılan kuyuların önlem olarak kapatıldığı belirtildi.

İŞTE PETROL VE ALTIN REZERVİ TESPİT EDİLEN NOKTALAR! Yetkililer Niğde’nin Badak bölgesinde tuz aranırken petrol bulunduğunu söyledi

Yetkililer ülke tarihinin en büyük maden faciası ile sarsılan Manisa’nın Soma ilçesinde 100 ton altın rezervi bulunduğu açıklamıştı.

Balıkesir’in İvrindi ilçesinde 2 milyar dolarlık altın rezervi bulunduğu haberi geldi.
IŞİD’in Musul’u ele geçirmesinin ardından Türkiye’de bir tartışma başladı. Birçok uzman, oradaki petrol sahalarının hala Sultan Abdülhamid’e ait olduğunu dile getirirken,Abdulhamid’in 100 yıl önce hazırlattığı petrol haritaları da yeniden gündeme geldi

Yetkililer, haritada belirlenen bölgeler ile petrol tespit edilen yerlerin şaşırtıcı derecede aynı olduğunu açıklamıştı.

Abdülhamit’in 100 yıl önce yaptırdığı petrol haritası çalışmasına dikkat çeken yetkililer, ‘Bu harita gerçek olabilir. Bu harita ile bugünkü bilimsel çalışmalar örtüşüyor. İlginç olan bu’ diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir