Haber
24 Mart 2018 ( 412 izlenme )

Yatakta telefon kullanmak ÖLÜM saçıyor. Nedenini öğrenince bir daha yapmayacaksınız.

Zarar verici alışkanlıkları terk etmek zor olabilir. Normalde faydalı olduğunu bildiğimiz alışkanlıklarımızın zararlı olduğunu öğrendiğimizde terk etmek daha da zor oluyor.

Zarar verici alışkanlıkları terk etmek zor olabilir. Normalde faydalı olduğunu bildiğimiz alışkanlıklarımızın zararlı olduğunu öğrendiğimizde terk etmek daha da zor oluyor.Hapşırığı önlemek için ağzımızı kapattığımızda veya burnumuzu sıktığımızda kafamızın içindeki baskı artar. Beynimizdeki kan akışı kesilir akabinde kan damarları ve sinir dokusu sıkışır. Bu, baş ağrısı, damarlarda hasara ve hatta işitme sorunlarına neden olabilir.

Kendinizi hapşırmaktan asla alıkoymayın.Parfüm kullanmaGenellikle parfümü üreticileri, daha güçlü kokular üretmek için ve doğal yağlardan daha ucuz olduğundan dolayı Sentetik maddeler kullanılırlar. Bu maddeler baş dönmesi, mide bulantısı ve uyuşukluğa neden olabilir.

Ayrıca gözleri, boğazı ve deriyi tahriş eder. Parfümler yerine uçucu yağları tercih etmek ya da yalnızca iyi havalandırılan bir odada uygulamak daha iyi bir fikirdir.Gıda maddelerini plastik kaplarda saklamakÇoğu plastik kutu, esnekliğini korumaya yardımcı olan yapay kimyasal maddeler, örneğin fitalat ve bisfenol içerir.Gıdalar Plastik kutularda uzun süre tutulursa, bu maddeler gıdanın içine sızabilir.

Onları yemek, endokrin sistemi üzerinde etkili olabilir.Cam, paslanmaz çelik veya seramik malzemeden yapılmış kaplara yiyecek depolamak çok daha iyi bir fikirdir. Ayrıca, saklama kaplarının nasıl kullanılacağı hakkında yararlı bilgiler sağladığı için yukarıdaki sembollere dikkat edin.

Yemekten sonra dişlerinizi fırçalayınDişhekimleri uzun zamandır, dişlerinizi yemek yedikten en az 30 dakika sonra fırçalamanızı tavsiye etmiştir. Mümkünse bir saat sonrası daha da iyidir. Yiyecek ve içecek, özellikle de oldukça asidik olanlar, dişin yüzeyinin yanı sıra altındaki tabakayı (dentin) de etkiler. Diş fırçanızın hareketi, önemlidir. Bu aşırı duyarlığa neden olabilir ve dişleriniz zarar görebilir.Antibakteriyel sabunun sık kullanımıCildimizin yüzeyinde çok sayıda yararlı bakteri yaşar ve vücudumuzun korunmasında rol oynar.

Antibakteriyel sabunu çok sık kullanırsak ellerimizi sterilize ederiz, bu da vücudumuza zararlı bakterilerin girmesi için fırsatlar yaratır. Dermatologlar kesikler, çizikler için antibakteriyel sabun kullanmanızı önerir. Ellerinizi antibakteriyel sabunla haftada iki kezden daha fazla yıkamayınız.Dar Kot GiymekHer ne kadar şık olsalar da, sıkı kotlar cildinize ve sinir uçlarına sürekli baskı yapar. Bu, sinir sisteminde sorunlara yol açabilecek sürekli rahatsızlık hissine neden olur. Bu kadarı yeterince kötü değilmiş gibi, bacaklara giren havanın azalması kaşıntı ve karıncalanmaya neden olabilir ve sonunda bacaklarınızı uyuşuk hale getirebilir.

Sıkılmış meyve sularıBazı hastalıklarda, meyve suları vücudunuza ciddi zararlar verebilir. Örneğin üzüm suyu, diyabetli olanlar için önerilmemektedir. Üstelik meyve suları güçlü allerjenlerdir. Çocuklara vermek konusunda dikkatli olmalısınız: onlara az miktarda verin ve mümkünse önceden bir doktora danışın.Yatmadan önce akıllı telefon kullanmaGece yapay ışık, uyku ve uyanıklığı düzenleyen melatonin hormonu üretimini bastırır.

Düşük melatonin depresyon, kanser, obezite, kalp hastalıkları ve kırılgan bağışıklık sistemi ile sonuçlanabilir. Böylece erkenden uyumak sağlığınızı iyileştirmek için makul bir seçimdir.Kafatası kapalı bir kutu gibi gözüküyor ama değil. Kafatasının içindeki beyin dışarı iki yolla açılıyor. Bunlardan biri göz. Fazla ışık bize zarar verebilir. Yatağına yatmış ergen çağda bir çocuğun cep telefonu ışığı ile yatağında uyuması kadar tehlikeli bir şey olamaz.

Neden? Çünkü büyüme fazında karanlığa geçtiğimiz zaman beyin, melatonin denen bir madde salgılar. Melatonin karanlıkta salgılanır çünkü karanlık bizi büyüten bir şeydir. Karanlık insan neslini büyüten olgunlaştıran bir ortamdır ancak ışıkla gece 2-3’e kadar uykunuzu getirmeyen cep telefonuna sarılırsanız bu çocuk nereden büyüyecek? Buradan da beyin sağlığını etkileyecek ışık kaynağı olan cep telefonu hem de melatonin sentezini etkileyen başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Melatonin hormonu kanserden koruyorUykunun tamamen karanlık ortamda olması gerektiğini dile getiren Kotil, iyi bir gece uykusunun insanların günlük hayatını da düzene soktuğunu ifade etti.Fazla ışıkta kalmak, çocuğun ergenlik döneminde boyunun kısa kalmasına, beyninin daha az gelişmesine neden olabilir. Karanlık dünya size melatonin hormonunu sunuyor. Melatonin hormonu kanserden koruyor. Melatonin, bilinen en güçlü kanser önleyici maddedir. Melatonin karanlıkta salgılandığında çocuğu da büyütüyor. Yatağa yattıktan sonra cep telefonlarının kapanması gerekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir